Behzat Ç.’nin unutulmaz karakteri dizi oluyor! Bir Ercüment Çözer dizisi: Saygı

Emrah Serbes‘in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanan 2010 yapımı Behzat Ç.’nin unutulmaz karakterlerinden Ercüment Çözer ’in başrolde olacağı ve yine Nejat İşler’in canlandıracağı Saygı isimli yapım 2020’de BluTV internet sitesinde yer alacak.

Behzat Ç.’nin senaristi Ercan Mehmet Erdem‘in yazdığı dizi 8 bölümden oluşacak. Yapımcılığını İnter Medya’nın üstleneceği dizi, Behzat Ç. dizisinin fenomenleşen anti kahramanı Ercüment Çözer’in hikâyesini anlatacak. Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişecek.

Behzat Ç.’nin yeni sezonu yayınlanmayacak

BluTV, bir süredir gündem olan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’nin yeni sezonunun yayınlanmayacağını açıkladı. BluTV, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti.

Her ne kadar maksimum efor sarf etsek de, Behzat Ç.’nin ikinci sezonunu elimizde olmayan sebeplerden ötürü 2020 yılında sizinle buluşturamıyoruz.

İnanıyoruz ki efsane olmuş hikayeler asla gerçekten bitmez, zamanı geldiğinde yenilerini doğurur. Şimdi artık BluTV için #SAYGI vakti.

Türk dizi tarihinin fenomen karakteri Ercüment Çözer’in kendi adaletinin işlendiği SAYGI 2020’de geliyor.

BluTV tarafından yapılan açıklamanın tamamı;


Behzat Ç. (2010 -)

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış Türk polisiye televizyon dizisi olarak Adam Film yapımcılığında 19 Eylül 2010’da Star TV’de yayımlanmaya başlanmıştır. Başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu‘dur.

Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi’nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polistir. Hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak kalmıştır. Ekibinde yer alan diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre Selim ve Cevdet ile beraber Ankara’da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

Nedir bu Behzat’ın soyadı?

Behzat’ın makam odasındaki masasında isimliği ancak soyadının ilk harfi olan Ç harfine kadar görülebilir. Gerisinin üzerine yapışık Gençlerbirliği rozeti bulunur. Ayrıca Berna’nın mezarı, telefon rehber kayıtları, imzalarda da Ç.’nin gerisi görülmez. İmza atarken, isim yazarken kalemin bitmesi gibi aksilikler olur. Herhangi bir evrakta soyadı buzlanır. Dizide ise soyadının bahsi hiç geçmemiştir.

Yazar Emrah Serbes’in dostu olduğu bilinen Murat Uyurkulak’a göre, şair Ayhan’a, babasının ismi olan Behzat Çağlar’dan dolayı bir saygı duruşudur.

Behzat Ç. dizisinin aldığı ödüller

  • Ankara’nın yer olarak seçilmesi ve Ankara’yı tanıtması nedeniyle 2010 yılı Kültür Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği tanıtım ödülüne layık görüldü.
  • ayaklıgazete.com internet sitesinin organize ettiği 2010 Yılı Televizyon Yıldızları Ödül Töreninde en iyi polisiye dizi ödülüne layık görüldü.
  • Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 2. Antalya Televizyon Ödülleri’nde en iyi drama dizisi senaryo kategorisinde dizi senaristi Ercan Mehmet Erdem ödüle layık görülmüştür.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Aykut Enişte: Sıcacık bir aile komedisi

Atiye: Netflix’in ikinci Türk orijinal dizisi