BluTV’de bu hafta sonu için ücretsiz izleyebileceğiniz en iyi yerli film ve mini diziler

Bu hafta sonu için tüm içerikleri ücretsiz olarak erişime açan BluTV’de izleyebileceğiniz IMDb puanları yüksek en iyi yerli film ve mini dizileri derledik. BluTV en iyi yerli film ve diziler listesi

BluTV en iyi yerli film ve diziler listesi

Umut (1970)

IMDb: 8,2
Tür: Dram
Yönetmen: Şerif Gören, Yılmaz Güney
Konu: Siyah-beyaz olarak çekilen filmde, faytonculuk yaparak yaşamını kazanmaya çalışan Cabbar’ın ve ailesinin içine düştüğü çıkmazlardan kurtulmaya çalışması anlatılır. Atı bir arabanın çarpması sonucu ölen Cabbar, ailesini geçindirmek için emeğiyle çalışarak para kazanamayacağını düşünerek kestirme bir yol aramaya başlar. Aldığı Milli Piyango biletine de ikramiye çıkmayınca, bu kez defineci olmaya karar verir.


Masumiyet (1997)

IMDb: 8,2
Tür: Dram
Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Konu: Basmane’deki izbe bir pansiyonda hayatları kesişen; güçlü bir hayat kadını olan Uğur (Derya Alabora), hayat kadınına saplantılı bir adam olan Bekir (Haluk Bilginer), annesinin hamileyken yediği dayaktan dolayı sağır ve dilsiz doğan Çilem (Melis Tuna) ve hapisten yeni çıkmış amaçsız biri olan Yusuf (Güven Kıraç) etrafında gelişen sıradan olayları konu almaktadır.


Sarmaşık (2015)

IMDb: 8,1
Tür: Dram, Fantezi, Gerilim
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Konu: Bir armatör iflas eder ve o sırada seferde olan gemisindek mürettebat gemide mahsur kalır. Zira deniz hukuku gereği gemide kalmak zorundadırlar ve hiçbir yere kıpırdayamazlar. 5 gemici ve bir de kaptandan oluşan mürettebat bu huzursuz bekleyişte hiyerarşik güç mücadelesine girecektir.


Dedemin İnsanları (2011)

IMDb: 8
Tür: Dram, Aile, Komedi
Yönetmen: Çağan Irmak
Konu: Çağan Irmak’ın kendi çocukluğunu konu aldığı filmde mübadele sonucu Girit adasından Türkiye’nin İzmir şehrine göçen dedesi ile geçirdiği son yaz mevsimini anlatır. Filmde 12 Eylül 1980 İhtilali’nden sonra yaşanan olaylara dayanamayıp intihara sürüklenen dedesinin hüzün verici hikâyesine yer verilmiştir.


Kader (2006)


IMDb: 7,9
Tür: Dram
Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Konu: Bekir Uğura aşıktır. Uğur Zagoru sevmektedir,Zagor ise suç işlemeyi. Zagor hapisten çıkar. Boğucu bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince mahallede cinayet işlenir. Aynı gece Uğur da kaybolur. Bu cinayet, o güne kadar genç ve zengin Cevatın koruması altında yaşayan Uğurun genç ve güzel annesi, felçli babası ve küçük erkek kardeşi için zor ve karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğura delicesine aşık olan Bekirin kurtuluş umudu olur. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar. Ama aylar sonra, Zagorun İzmir’de iki polisi öldürüp yakalanması ve Uğurun İstanbul’a dönmesiyle yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Bekir, taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğurun izini sürer.

İşe Yarar Bir Şey (2017)

IMDb: 7,8
Tür: Dram
Yönetmen: Pelin Esmer
Konu: Pelin Esmer’in senaryosunu yazar Barış Bıçakçı ile beraber yazdığı filmi İşe Yarar Bir Şey, bir tren yolculuğunda tanışan avukat Leyla ile hemşire Canan’ın, kendi ölümünü gözleyen Yavuz ile kesişen hikâyelerini konu ediniyor. Filmin ilk gösterimi 12 Nisan 2017’de 36. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilmiştir.


Kelebekler (2018)

IMDb: 7,4
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Konu: Üç kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar. Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları olaylarla kendilerini, birbirlerini ve babalarının kim olduğunu anlamaya çalışır.


BluTV en iyi yerli film ve diziler listesi bonus: Mini diziler

Masum (2017)

IMDb: 8,5
Tür: Dram, Komedi, Gizem
Yönetmen: Seren Yüce
Konu: Emekli Başkomiser Cevdet Efendi, eşi Nermin ve oğlu Tarık ile beraber bir kıyı kasabasında yaşamaktadır. Bir gün oğulları Taner’in verdiği haber ile yıkılan aile bu sırrı saklamaya çalışırlar. Ancak Cevdet’in eski öğrencisi Yusuf Komiser, Başkomiser Selahattin tarafından kasabaya gönderilir. Cevdet ve Nermin’in saklamaları gereken sırların açığa çıkması artık an meselesidir.


Aynen Aynen (2019)

IMDb: 7,7
Tür: Komedi
Yönetmen: Yunus Ozan Korkut
Konu: Eğlenceli kadın-erkek ilişkisini konu alan yeni nesil bir mini dizidir. Başrollerinde Kerem Bürsin ve Nilperi Şahinkaya’nın yer aldığı bu dizide, hayal kırıklıklarıyla dolu bir ilişkiden çıkan Nil yeni ev arkadaşı Deniz’le eğlence ve aşk dolu maceralara atılıyor.


7YÜZ (2017)

IMDb: 7,7
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Yönetmen: Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik, Alphan Eşeli
Konu: Kendi içinde başlayıp biten 7 hikâyeden oluşan dizinin her bölümünde karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

BluTV bu hafta sonu için ücretsiz olacak

Bakış açınızı sorgulama vakti: Bir Başkadır dizi replikleri