in

Cengiz Sezici: Selvi Boylum Al Yazmalım’la merhaba demişti, Söz ile veda etti

1977’de Selvi Boylum Al Yazmalım filmiyle merhaba demişti, 2019’da Söz dizisi ile veda etti: Sinema ve tiyatro oyuncusu Cengiz Sezici

Sinema ve tiyatro oyuncusu Cengiz Sezici, 3 Ağustos Cumartesi günü sabah saatlerinde nefes darlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu için İstanbul’daki Beyoğlu Atlas Sineması’nda düzenlenen törene, tiyatro ve sinema dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Sezici’nin cenazesi daha sonra memleketi Adana’ya gönderilerek Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bir tören düzenlendi

Törende konuşan sanatçı Nur Sürer, sinemaya Menderes Samancılar ve ’Cengo’ dediği Cengiz Sezici ile başladığına değinerek şöyle konuştu:

Biz bu ülkenin iyi evlatlarıyız. Kardeşimiz de kendi toprağına geldi, ona iyi bakın. Bugün çok üzgünüm. Menderesle olduğu gibi Cengiz’le çok çalıştım. Karı-koca oynardık, çok didişirdik. Ben şimdi neye küfür edeceğim? Onun kokusunu, kavgalı hallerimizi hayatımın sonuna kadar özleyeceğim. Onu anacağız, eş zamanlı çiçekler bırakacağız. Güle güle Cengo.

Usta oyuncu Menderes Samancılar ise duygularını şöyle paylaştı:

Konuşmaktan ve ağlamaktan yorulduk. Cengiz’le en çok çalışanlardan biri benim. Sanırım 23 film ve epey dizi çektik birlikte. Cengiz’in içerisinde her şey vardı. O bir usta aktör olduğu kadar asil bir Adanalıydı, bunu unutmayın.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da Sezici’nin her yerde çok takdir edilesi bir insan olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

Acısı büyük. Seyhan Belediyesi etkinliklerimizin tamamına çağırdık, bize zenginlik katardı. Çok mutlu olurduk onu gördüğümüzde. Şimdi onu uğurluyoruz. Bu kadar güzellikle anılan bir adamla anca iftihar edilir. Biz ağlayarak değil, alkışlarla onu göndermeliyiz.

Cengiz Sezici kimdir?

1 Ocak 1950’de Adana’da doğan Sezici, oyunculuğa 1971 yılında tiyatroya başlamış, 1977’de sinemaya geçiş yapmıştır. AST gibi topluluklarda çalışmıştır. 60’ın üzerinde film ve dizi yapımlarında görev almıştır.

İlk rol aldığı yapım 1977 yılında Selvi Boylum Al Yazmalım filmi olmuştur

Selvi Boylum Al Yazmalım

1997-1999 yılları arasında Show TV ekranlarında yayınlanan yerli dizi Ayşecik‘te canlandırdığı “Çatal Niyazi” karakteriyle tanınmıştır

Cengiz Sezici (Çatal Niyazi)

Kış Çiçeği filmindeki performansıyla 33. Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi yardımcı erkek oyuncusu olmuştur

Cengiz Sezici

Son rol aldığı yapım Sami karakteriyle Söz dizisi olmuştur

Cengiz Sezici

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Görkem Barındık

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılının Haziran ayında Ankara’da dünyaya gelen Genel Yayın Yönetmeni Görkem Barındık, Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Şu an Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. IO Dergi'de imtiyaz sahibi olan Barındık, hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Netflix RTÜK denetimi: Sigara dumanı çiçek, şarap üzüm suyu mu olacak!?

Hababam sınıfının senaristi Umur Bugay hayatını kaybetti