SineTürkiye, 20 Ocak 2019 tarihinde sineturkiye.com adresinden günlük yayın yapmaya başlamış interaktif bir sinema ve dizi bloğudur. SineTürkiye, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişen ve değişen organik yapısıyla alternatif bir sinema ve dizi bloğu olarak da nitelendirilebilir.

Vizyon: SineTürkiye, tüm okur ve yazarlarının bağımsız ve özgür kalemi ile film, dizi ve sinema üzerine yazabilecekleri bir platform oluşturmayı amaç edinmiştir. SineTürkiye, yayın hayatına devam ettiği sürece; herkesin yazarken keyif alabileceği, hayallerindeki cümleleri kâğıda dökebileceği, özgürce eleştirebileceği, bağımsızca övebileceği ve emeklerinin karşılığını alabileceği bu platformu güçlendirme yolunda ilerleyecektir.

Misyon: Klasik veri tabanı sinema sitelerinin aksine SineTürkiye farklı teması ve herkesin işin içine katılabildiği, robotların değil insan emekleriyle oluşturulmuş içeriklerin olduğu bir web platformu olacak, benzer temalı web sitelerinin içinde bu özelliği ile farklılığını sürdürecektir.

İnsan Hakları

SineTürkiye, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi‘ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. SineTürkiye, yayın prensipleri dahilinde olan yayın amacı, vizyonu ve temel değerlerinde; herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. SineTürkiye, yayınladığı haber ve yazı içeriklerinde bu bildiriyi göz önüne almaktadır.

Milli Değerler

SineTürkiye, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez.

Şeffaflık ve Tarafsızlık

SineTürkiye ilkelerinden ödün vermeyen bir yayıncılık anlayışını desteklemektedir. SineTürkiye, herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Yazarlarımızın film ve dizilere ilişkin yazdıkları yazılar (eleştiriler, fikirler) kendi özgür düşünceleridir; SineTürkiye yayın politikası dâhilinde değerlendirilir ve yayına alınır.

İfade Özgürlüğü

Bu madde, SineTürkiye içerik politikasındaki diğer yayın ilkelerine uygun olduğu müddetçe düşünce ve ifade özgürlüğünü benimser ve teşvik eder.

Güvenilirlik

SineTürkiye, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol eder ve bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir. Ancak site içerisindeki bilgilerin bazılarında editörlerin, yazarların veya Yazı İşleri’nin gözden kaçırdığı yanlış ya da eksik bölümler olabilir. Böyle durumlarda Yazı İşleri’ne düzeltme uyarısı geldiğinde gerekli güncellemeler yapılmaktadır.

Gizlilik

SineTürkiye’nin okuyucularından aldığı e-posta, isim/soy isim, bilgi/öneri/istek mesajlarının bilgileri ikinci derece birey veya kurumlarla paylaşılmaz veya herhangi bir yerde yayınlanmaz. SineTürkiye, yazarlarının iletişim bilgilerini, yasal zorunluluk gerektirmedikçe saklı tutar.

Telif ve Kopyalama Hakkı

Tüm yayın hakları SineTürkiye’ye aittir. Kopyalayabilmek için Telif ve Kopyalama Kuralları‘na uyulması yasal zorunluluktur.

Sorumluluğun Reddi

SineTürkiye’de fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Yazılardaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını ihlal edebilecek nitelikte olan yazı ve paylaşımlara izin verilmez. Editörlerin gözünden kaçan içerikler olduğunda derhal yayından kaldırılır.