SineTürkiye, 20 Ocak 2019 tarihinde sineturkiye.com adresinden günlük yayın yapmaya başlamış interaktif bir sinema ve dizi bloğudur. SineTürkiye, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişen ve değişen organik yapısıyla alternatif bir sinema ve dizi bloğu olarak da nitelendirilebilir.

Vizyon: SineTürkiye, tüm okur ve yazarlarının bağımsız ve özgür kalemi ile film, dizi ve sinema üzerine yazabilecekleri bir platform oluşturmayı amaç edinmiştir. SineTürkiye, yayın hayatına devam ettiği sürece; herkesin yazarken keyif alabileceği, hayallerindeki cümleleri kâğıda dökebileceği, özgürce eleştirebileceği, bağımsızca övebileceği ve emeklerinin karşılığını alabileceği bu platformu güçlendirme yolunda ilerleyecektir.

Misyon: Klasik veri tabanı sinema sitelerinin aksine SineTürkiye farklı teması ve herkesin işin içine katılabildiği, robotların değil insan emekleriyle oluşturulmuş içeriklerin olduğu bir web platformu olacak ve benzer temalı web sitelerinin içinde bu özelliği ile farklılığını sürdürecektir.