2021’de yayınlanması planlanan Netflix Türk dizi ve filmleri

Dijital yayın platformu Netflix’in 2021 yılı için yayınlamasını planladığı orijinal Türk dizi ve film yapımlarını derledik: Netflix Türk dizi ve filmleri…

Netflix Türk dizi ve filmleri

Fatma

Dizinin yönetmen koltuğunda Özer Feyzioğlu otururken; senaryosunu Özgür Önürme kaleme alıyor. Oyuncular arasında ise Burcu Biricik, Cansu Dere, Nihal Yalçın ve Gökçe Eyüboğlu gibi isimler yer alıyor.

Dizinin konusuna bakılacak olursa; temizlikçi bir kadın olan Fatma’nın kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesi ile Fatma’nın hayatta kalmak için cinayet işlemeye devam etmekten başka çaresi kalmaz.


50M2

50M2 dizisinin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturuyor. Senarist yazar Burak Aksak tarafından kaleme alınan dizinin konusuna bakılacak olursa; patronlarına ihanet eden bir kiralık katil, boş bir terzi dükkânında saklanır. Herkes onu merhum dükkân sahibinin oğlu sanınca, o da bu kimliğe bürünmeye karar verir.


Bir Denizaltı Hikayesi


Yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in üstleneceği dizinin senaryo kadrosu ise oldukça geniştir. Atasay Koç, Cansu Çoban, Sami Berat Marçalı ve Jason George gibi isimlerin yer aldığı dizinin başrolü ise Kıvanç Tatlıtuğ tarafından canlandırılacaktır.

Yaşanan bir felaket sonrasında bir ekibin denizaltına binerek yaşanan bu felaketten kurtulmasına yardımcı olacak ekibin hayat hikayesini konu almaktadır. Ancak burada beklenmedik bir durum bizleri beklemektedir. Bindikleri denizaltının bir askeri denizaltı olması ve aslında bu felaketten kurtulmanın yanı sıra asli görevini de yapması gerekmektedir.


Uysallar

Hakan Günday tarafından yönetilecek olan dizinin konusu şöyle özetlenebilir: Mimar Oktay Uysal, görünenden oldukça farklı bir yaşam sürer. O, ailesinden gizli olarak punk bir yaşam sürerken eşi, çocukları ve babası da tıpkı onun gibi kendi gizli dünyalarını kurmaya çalışır. Herkesin gizli bir yaşama mı ihtiyacı vardır yoksa aileye karşı kendin olabilmenin yolu var mıdır?


Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King’in Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı kitabından uyarlanacak olan dizinin yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturacak.

Yazar ve akademisyen Charles King imzalı eser, Osmanlı’nın son dönemlerine inşa edilen Pera Palas’ı odağına alarak İstanbul’u anlatıyor. Bir başkentten küresel bir şehre dönüş hikâyesini takip ettiğimiz kitapta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Halide Edip Adıvar ve Troçki gibi isimler de yer alıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabı, dilimize Ayşen Anadol tarafından kazandırılıp Kitap Yayınevi etiketiyle basılmıştı.


Kod Adı: Kulüp

Ünlü oyuncular Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci’nin başrolünde yer aldığı dizi 1955 İstanbul’unda geçmektedir. Dönemin devrim yaratan gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşam macerası anlatılıyor.

Yapımcılığını Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte O3 Medya‘nın üstlendiği dizinin, yönetmen koltuğunda ise Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce oturuyor. Dizinin senaryosu ise Necati Şahin önderliğinde, Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer tarafından kaleme alınmıştır.


Erşan Kuneri

Dizi, G.O.R.A. ile Arif ve 216‘da yer alan fenomen karakter Erşan Kuneri’nin 1975-78 yılları arasında yaşadıklarını konu alacak.

Dizi ile ilgili Cem Yılmaz’ın sözleri ise şöyle:

İlk defa bir dizi yapmak istiyorum. Sezon tasarımıyla yapılmış bir şey olacak. Eğer ilk sezon tutarsa neden bir sekiz bölüm daha yapmayalım. İçinde sürpriz formatlar da barındıran bir komedi şovu olacak.

Cem Yılmaz, projenin Netflix’te yayınlanacağını ve tek kamera yöntemiyle çekilecek sit-com benzeri bir yapım olacağını açıkladı.


Kuş Uçusu

Dizi, 1965 ile 1980 seneleri arasında doğan kesim ile, 1980 ile 2000 seneleri arasında doğan kesimin birbirleri ile girdikleri etkileşimi konu alacaktır.

X kuşağı, yeni dünya, mecrayı ve iş kolunu anlamak isterken büyük değişikliğin henüz farkında değildir. Bakış açısı, yaklaşım ve hedefe giden yolda ilerlenen yol artık çok farklı. Çalışmanın erdemi yerine ”kuş uçuşu” gitmeye çalışan Aslı izleyicilerle tanışacak.


Filmler

Azizler

Berkun Oya‘nın senaristiliğini üstlendiği ve Durul Taylan ve Yağmur Taylan tarafından yönetilecek olan filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, İrem Sak, Okan Yalabık, Fatih Artman, Öner Erkan gibi önemli isimler yer almaktadır.

Gençlik yıllarının yavaş yavaş sonuna doğru ulaşan Aziz, gençken kurduğu hayallerini gerçekleştiremediğini fark edince depresif bir havaya bürünecek. Hem 4 yıllık hem de memnun olmadığı ilişkisinden son derece sıkılınca, artık hayatında bir değişiklik yapması gerektiğine karar verecek ve ilk olarak kız arkadaşından ayrılmak isteyecek.

Aziz’in tek hayali, tanıdığı insanlardan tamamen uzaklaşıp kendine yepyeni bir hayat kurmak olacak. Aziz bu tür düşünceler içerisinde boğulurken karşısına her şeyi değiştirebilmek için bir fırsat çıkacak, ancak tek bir şartla: Herkese yalan söylemek.

Aziz, her şeyi göze alıp yalan söylemeye başlar ancak söylediği yalanlar bir bir ayağına dolanmaya ve onu bir takım zorluklara sürüklemeye başlayacak.


Mücadele Çıkmazı

Mücadele Çıkmazı, 15 Mart 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanacak, Can Ulkay‘ın yönettiği, senaryosunu Ercan Mehmet Erdem‘in kaleme aldığı, başrollerini Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul‘un paylaştığı Türk yapımı dram filmi olarak seyirciyle buluşacak.


Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan tiyatro oyunu “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?”, 18 yıl sonra aynı isimli modern uyarlaması ile Netflix Türkiye filmi olmaya hazırlanıyor.

Film, 1948 yılında İstanbul’da üstün zekalı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’in hikâyesini konu ediniyor. Ailesiyle birlikte bulunduğu çevreye ayak uydurabilme çabalarını anlatırken, diğer yandan da Türkiye’nin bir dönemine ayna tutuyor.


96 Yazı

96 Yazı, 2021 Haziran ayında Netflix’te yayınlanacak, Ozan Açıktan‘ın yönettiği, başrollerinde Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer‘in paylaştığı Türk yapımı dram filmi olarak seyirciyle buluşacak.


Beni Çok Sev

Beni Çok Sev, 2021 yılında Netflix’te yayınlanması planlanan, Mehmet Ada Öztekin‘in yönettiği, başrollerinde Sarp Akkaya ve Songül Öden‘in paylaştığı Türk yapımı dram filmi olarak seyirciyle buluşacak.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Netflix Türkiye’de ofis açacağını duyurdu

Fear the Walking Dead 7. sezon onayını aldı