Bakış açınızı sorgulama vakti: Bir Başkadır dizi replikleri

Bir Başkadır dizi replikleri ile bakış açınızı sorgulama vakti geldi desek? İşte, sosyal medya gündemine oturan Bir Başkadır dizisinin bakış açınızı sorgulatacak replikleri…

Kendi kafasında çuvalla geziyor farkında değil…

Takmış kızın tesettürüne. Kendi kafasında çuvalla geziyor farkında değil. Yani farkında da… En kötüsü o zaten. Hem yapıyor hem farkında hem de… Hem suçladı hem akladı kendini, sonra ‘kapatalım konuyu’ dedi çıktı işin içinden. O kadar tipik ki.

Kız saçını kapatmış sen kafanı…

5 senedir yalnızsın. Biri girsin istiyorsun hayatına sen de o kız gibi. Herkes gibi. Sevmek sevilmek istiyorsun. O kızı o yüzden kıskanıyorsun. Kız saçını kapatmış sen kafanı.


Bir şeylerin taklidini yapmaktan sıkıldım…

Bir şeylerin taklidini yapmaktan sıkıldım. Yaşayamadığım duyguları yaşıyormuş gibi taklit etmekten sıkıldım. Bir tane doğru düzgün adamla karşılaşabilmek için abuk sabuk ortamlara girmekten, leş gibi eve dönmekten, her sabah bir başına o evin içinde uyanıp, yeter, sıkıldım artık. Yetsin, bitsin, mesleğini de, glütenini de sikeyim.


İnsanlarla gerçek samimi ilişkiler kurmak istiyorsan…

İnsanlarla gerçek samimi ilişkiler kurmak istiyorsan, kendileri olmalarına izin vermen lazım.

En büyük yanlışlarımı…

Ben en büyük yanlışlarımı “Aman bunu kesin doğru yapmalıyım” diye kendimi kasarken yaptım.


Hepimiz, tüm insanlar hayatımızın belli dönemlerinde duygularımızı bastırırız…

Hayatımızın belli dönemlerinde duygusal bakımdan tıkandığımızı hissedebiliriz Meryem. Hislerimizi nasıl ifade edeceğimizi bilemeyebiliriz. Hepimiz, tüm insanlar hayatımızın belli dönemlerinde duygularımızı bastırırız. Sanki bütün hislerimiz bi kafese tıkılmış gibi olurlar ve kaçmamak için direnirler.

Duygular gereklidir ve faydalıdır Meryem…

İçimizde büyük bir huzursuzluk oluşur ve bu durum sadece çevremizdekilerle olan ilişkilerimizi değil, sağlımızı da etkiler. Duygular gereklidir ve faydalıdır Meryem. Tüm duygularımızı hissedebilmemiz için kendimize izin vermemiz gerekir. Seni, beni hepimizi, kim olduğumuzu tanımaya ve ne istediğimizi öğrenmeye taşıyacak olan köprülerdir duygular. Duygularımızı bastırmak üzerimizde bir yük oluşturur. Bazen kaldıramayacağımız kadar ağır olur bu duygusal yük. Ve olumsuz etkilerini de sağlımız bozulmadan anlayamayabiliriz.


Kendi acına asker ettin kendini…

Sen kafanın içinde bi kışlaya kapattın kendini. Kendi acına asker ettin kendini. Bi terhis olamadın Ruhiye artık, şafak kaç? Artık gelsin ya yazık günah.

Biz huzur bulmayalım mı şu iki günlük dünyada?

Biz huzur bulmayalım mı şu iki günlük dünyada? “Huzur anca mezarda” demişti babam. Eğer öyleyse sıçayım böyle dünyaya Ruhiye.


Bir Başkadır dizi incelemesi için tıklayınız.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

BluTV’de bu hafta sonu için ücretsiz izleyebileceğiniz en iyi yerli film ve mini diziler

JustWatch Türkiye raporu: En çok tercih edilen platform BluTV oldu