Netflix’in üçüncü orijinal Türk dizisi geliyor: Aşk 101

İlk Türk orijinal yapımı olan Hakan: Muhafız diziyle büyük beğeni toplayan Netflix, ardından Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrol oynayacağı Atiye isimli ikinci orijinal Türk dizinin hazırlıklarına 25 Mart 2019’da başlamıştı. Netflix çok geçmeden üçüncü Türk dizisi Aşk 101’i de duyurdu. İşte Netflix’in yeni Türk dizisi Aşk 101 (Love 101) hakkında tüm detaylar…

Aşk 101: Netflix’in üçüncü orijinal Türk dizisi

Yönetmenliğini Çarpışma dizisinin yönetmeni olarak tanıdığımız Ahmet Katıksız’ın, yapımcılığını Ay Yapım‘ın, senaryosunu ise Ufak Tefek Cinayetler, 1 Kadın 1 Erkek, Kiralık Aşk dizilerinin senaristi olarak tanıdığımız Meriç Acemi‘nin üstlendiği Aşk 101’in çekimleri 26 Haziran’da İstanbul’da başlamıştı. 8 bölümden oluşan ilk sezonuyla ise 2020 yılında Netflix kullanıcılarıyla buluşacak.

1990’lı yıllarda geçecek dizide, dışlanmış bir grup liseli gencin hikayesi anlatılıyor

Dizide, 1998 yılında Türkiye’de lise öğrencisi olan bir grup genç, en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutabilmek için, okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmeye çalışıyorlar. Bu süreçte ise, kendileri de sevgiyle tanışıyor ve hem hayatı hem de dostluklarını anlamlandırmaya çalışıyorlar.

Aşk 101’in oyuncu kadrosunda Alina Boz , Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Pınar Deniz, İpek Filiz Yazıcı, Selahattin Paşalı ve Kaan Urgancıoğlu yer alıyor.

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu öğretmen karakterleriyle yer alacak.

Alina Boz, Eda karakterini canlandıracak. Eda, çalışkan bir lise öğrencisidir.

Aşk 101: Eda

Kubilay Aka, Kerem karakterini canlandıracak. Kerem, asi bir lise öğrencisidir. Basketbol ekibinin kaptanıdır.

Aşk 101: Kerem

Mert Yazıcıoğlu, Sinan karakterini canlandıracak. Sinan, hin düşünceli, asi ve korkusuzdur.

Aşk 101: Sinan

İpek Filiz Yazıcı, Işık karakterini canlandıracak. Işık da en az Eda kadar çalışkan bir öğrencidir.

Aşk 101: Işık

Selahattin Paşalı, Osman karakterini canlandıracak. Osman, soğukkanlı, karar alıcı ve yöneticidir.

Aşk 101: Osman

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Güçlü kadın karakterleri konu eden diziler

Greenbrier: Bir Breaking Bad filmi mi geliyor?