JustWatch Türkiye raporu: En çok tercih edilen platform BluTV oldu

Tüm video akış hizmetlerini bir araya getirerek tüketicilere alternatif bir deneyim sunan JustWatch, 2020’nin üçüncü çeyreği için kullanıcı verilerini açıkladı. JustWatch Türkiye raporu, en çok tercih edilen dijital platformun BluTV olduğunu gösterdi.

Türkiye’de de hizmet veren JustWatch platformu, tüm video akış hizmetlerini bir araya getirerek kullanıcılarına kolay bir arayüz sağlıyor. Dizi, film gibi türlü yayın platformlarını kıyaslayarak kullanıcılarına hem satın alma hem de kiralama imkanı tanıyor.

JustWatch Türkiye raporu

JustWatch Türkiye Raporu

JustWatch verilerine göre Türkiye’de en çok tercih edilen platform yüzde 43 pazar payı ile BluTV oldu

Listenin ikinci sırasında ise yüzde 24 ile Netflix yer alıyor

66 ülkenin 61’inde pazar lideri Netflix!

JustWatch tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise Netflix 66 ülkenin 61’inde en çok tercih edilen platform oldu.

Netflix ABD pazarının %32’sine sahipken, Amazon Prime %21; Hulu %13; Disney %10; HBO Max %6 seviyesini izledi.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Bakış açınızı sorgulama vakti: Bir Başkadır dizi replikleri

Netflix Türkiye’de ofis açacağını duyurdu