in ,

Olmuş bu.Olmuş bu. Bayıldım!Bayıldım! Haha!Haha!

7YÜZ: BluTV özel yapımı

7YÜZ: Kendi içinde başlayıp biten 7 hikâyeden oluşan dizinin her bölümünde karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor.

İlk kez 22 Eylül 2017’de seyircisiyle buluşan BluTV özel yapımı olan 7YÜZ isimli mini dizi, birbirinden bağımsız 7 farklı hikâyeden oluşuyor. Yönetmen koltuğunda Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli’nin oturduğu dizide her bir bölümde farklı karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor.

7YÜZ

Bölüm 1: Büyük Günahlar

Peki ya; küçük sandığınız günahlarımız o kadar da küçük değilse?

Sinan Tuzcu, Cem Davran ve Merve Dizdar’ın başrolde olduğu birinci bölüm herkesin yaşamındaki günahı anlatmaya başladığı oyunu konu ediyor. En masum görünenin aslında en günahkâr kişi olabileceği gerçeğini gözler önüne seren bölüm bir yandan da yarattığı duygu karmaşasıyla izleyiciyi içine çekiyor.

7YÜZ

Bölüm 2: Prosedür:

Peki ya aşk; ilaçla bünyeden atılabilen bir hastalık olsaydı?

Engin Hepileri ile Melisa Sözen’in başrolde olduğu ikinci bölüm, evliliklerini kısa süre önce sonlandırmış olmalarına rağmen aynı iş yerinde çalışmaya devam eden Rıdvan ve Banu’nun başından geçenleri konu ediyor.

Bu bölüm, aşkta iki tarafın da eşit şekilde sevip sevemeyeceğini ve bir tarafın mutlaka diğerinden baskın gelip gelemeyeceği gibi konulara odaklanıyor.

7YÜZ

Bölüm 3: Hayatın Müziği

Peki ya; özgüven dışarıdan alınabilen bir şey olsaydı?

Damla Sönmez’in başrolde olduğu bölüm, bir reklamcılık ajansında çalışan akıllı, yaratıcı, ancak çalışma arkadaşlarıyla baş etmeye dahi cesareti olmadığından kendi kabuğuna çekilmiş genç bir kadın olan Pınar’ın yaşantısını konu ediyor.

Bu bölüm, insanların kendilerinde beğenmedikleri bir şeyi dışarıdan yardım alarak çözmelerinin kazandırdıklarını, kaybettirdiklerini ve iş hayatı mı, aşk hayatı mı? sorusunu gözler önüne seriyor.

7YÜZ

Bölüm 4: Eşitlik

Peki ya; mükemmel bir ilişkide eşitlik bozulursa? Eşitliği sağlamak için taraflar ne kadar ileri gidebilir?

Ekin Koç ve Pınar Göktaş’ın başrolde olduğunu bölüm, eski sevgilisi ile seviştiği bir video kaydının internete düşmesiyle hayatı sarsılan ve tam da bu sırada sevgilisi Kaan ile evlenmeyi planlayan Dilek’in başından geçenleri konu ediyor.

Bu bölüm, birçok toplumun eğlence kaynağı haline gelen teknoloji ve onun en büyük kolu olan internet ile bilginin anında yayılmasıyla herkese ulaşabilmesi sonucunda insanların ne kadar kolay zarar görebileceğini vurguluyor.

7YÜZ

Bölüm 5: Refakatçiler

Peki ya; ölüm aslında huzura dönüşebilseydi?

Başrollerini Genco Erkal ve Tilbe Saran’ın paylaştığı bölüm, eşini bir süre önce kaybetmiş olan ve tek başına yaşayan Serhat Bey’in hayatını konu ediyor.

Bu bölüm insanların hayattaki pişmanlıklarının, yanlışlarının ve hatalarının kendi seçimlerinin sonucu olduğu gerçeğiyle yüzleştiriyor. Ayrıca yaşlılığın, muhtaçlığın, dört duvar arasında geçen zorlu yaşamın bütün sıkıntılarını gözler önüne seriyor.

7YÜZ

Bölüm 6: Karşılaşmalar

Peki ya; tanışmadan önce kaç kez ve nerede karşılamış olduğumuzu bilebilseydik?

Başrollerini Belçim Bilgin ve Tuğrul Tülek’in üstlendiği bölüm, arkadaşlarından duydukları bir uygulamayı telefonlarına indirerek tanışmadan önce birbirleriyle karşılaşmalarının dökümünü alabileceklerini öğrenen Gamze ve Onur’un hikâyesini konu ediyor.

Yine teknoloji üzerine kurulu bir senaryoya sahip olan bu bölüm ise “Aşk yolunda her şey mubah mıdır?” sorusunu yöneltiyor izleyiciye. Ayrıca yine teknolojinin olası sonuçlarını farklı bir perspektiften tartışmaya açıyor.

7YÜZ

Bölüm 7: Biyolojik Saat

Peki ya; erkeklerin çocuk yapabilmesi biyolojik bir saate bağlı olsaydı?

Serkan Altunorak’ın başrolde olduğu bölüm, sperm sayısının belirgin azaldığını ve çocuk sahibi olmak istiyorsa acele etmesi gerektiğini doktorundan öğrenen Metin’in hikâyesini konu ediyor.

Bu bölüm modern yaşam tarzına sahip olan, kendi ayakları üzerinde durabilen ve karşı cinsle kolay ilişki kurabilen bireyleri, önemsemiyor gibi göründüğü neslini bir aile kurup devam ettirme ve düzenli, rahat bir hayat sürme düşüncesi ile sınıyor.

7YÜZ

Birbirinden bağımsız bölümleri ve farklı temalar üzerine kurulu senaryolarıyla dikkat çeken 7YÜZ’ü BluTV platformu üzerinden ilk bölümünü ücretsiz izleyebilirsiniz. Devamını ise ücretli üyelik gerçekleştirerek izleyebilirsiniz.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Kısa Film: Yanmış Kitap Kokusu

Netflix rehberi: Üyelik, ipuçları, içerik arama, özelleştirme ve daha fazlası