in , ,

2019 Ağustos: Vizyonda hangi filmler olacak?

Vizyonda hangi filmler olacak? 2019 Ağustos ayında vizyona girecek filmleri derledik. Bu ay ki sinema programımıza bakalım hangilerini ekleyeceğiz? 2019 Ağustos: Vizyondaki filmler…

2019 Ağustos: Vizyondaki filmler

2 Ağustos

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)

Tür: Gizem, Aksiyon
Yönetmen: David Leitch
Ülke: ABD

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw David Leitch tarafından yönetilen ve Chris Morgan tarafından yazılmış olan Başrollerde Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Vanessa Kirby ve Helen Mirren’in yer aldığı, Aksiyon, Komedi ve Macera türünde olan 2019 Amerikan yapımı bir spin-off filmidir.


Ölü Yatırım

Tür: Komedi
Yönetmen: Neslihan Yıldız Alak
Ülke: Türkiye

Hayatlarını bir türlü düzene sokamayan iki kardeş, ölüm döşeğinde olan babalarının son anlarında yanında olmak ister. Mezarcılıkla uğraşan babaları, öldükten sonra oğullarının mesleğini devam ettirmesini vasiyet eder. Babalarının kaybettikten sonra vasiyetini pek istemeseler de yerine getirmeye çalışan kardeşler, bu süreçte başlarını belaya sokmaktan geri kalmaz.


Geniş Aile Komşu Kızı

Tür: Komedi
Yönetmen: Cüneyt İnay
Ülke: Türkiye

Hayatlarını bir türlü yoluna koyamayan Cevahir ve Ulvi’nin yolu bir gün Cevahir’in bir türlü unutamadığı eski sevgilisi Zeynep ile kesişir. Zor bir durumda olan Zeynep, başındaki dertten kurtulabilmek için Cevahir ve Ulvi’den yardım istemeye karar verir. Zeynep, abisi Katip’in vasiyetini üzerine Nebil’le evlenmek zorundadır. Zeynep bu evliliğin gerçekleşmesini istemese de evliliğin iptal olmasının tek yolu Nebil’in evlenmekten vazgeçmesidir. Zeynep’e yardım etmeye karar veren Cevahir ve Ulvi, Muazzez ve Kütük’ün de yardımı ile Nebil’i Zeynep’ten soğutmak için türlü oyunlar oynar.


Luis ve Uzaylı Dostları (Luis and the Aliens)

Tür: Animasyon
Yönetmen: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
Ülke: ABD

Animasyon yapım Luis ve Uzaylı Dostları, okulda pek de arkadaşı olmayan genç Luis’in, evlerine düşen üç uzaylıyla arkadaş olmasını konu ediniyor.


Jinna: Karabasan

Tür: Korku
Yönetmen: Ebru Delibaş
Ülke: Türkiye

Gazeteci olan Rüya ile doktor olan Cenk, yeni evli bir çifttir. Genç kadının çalıştığı gazetenin müdürü Sami, esrarengiz olayların yaşandığı bir yerle ilgili haber yapılmasını ister. Kapadokya’ya gitmek için yola koyulan Rüya ve Mehmet, müze olduktan sonra tuhaf olayların yaşanmasıyla birlikte tekrardan kapatılan eski ve lanetli bir akıl hastanesini araştırmakla görevlidir. Müzeye gidip araştırmalara başlayan Rüya ve Mehmet, kısa sürede sırrı çözer. Bu sırada büyük bir lanet peşlerine düşer ve ikili arkalarında üç ceset bırakarak kaçmak zorunda kalır.


Yüzleşme (By the Grace of God)

Orijinal Adı: Grâce à Dieu
Tür: Dram
Yönetmen: François Ozon
Ülke: Fransa

Gerçek bir olaydan yola çıkan film, günümüzde, üç yetişkin adamı izliyor: Alexandre, François ve Gilles. Çocukluklarında kendilerini taciz eden rahibin hâlâ çocuklarla çalıştığını ve kiliseden uyarı bile almadığını öğrenen bu üç yaralı ruh kendi anılarının da yüzeye çıkmasıyla “suskunluğun yükü”nden kurtulmaya karar veriyorlar.

Rapor

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

2019 Ağustos: Netflix yayın takvimi

Forrest Gump ve Jenny Curran