Netflix en iyi Türk komedi filmleri

Netflix en iyi Türk komedi filmleri: Netflix Türkiye’de izleyebileceğiz, dünyanın en popüler film ve dizi platformu olan IMDb’de izleyicilerin oylarıyla belirlenen en iyi Türk komedi filmleri listesini derledik. Netflix en iyi Türk komedi filmleri listesi…

Vizontele (2001)

IMDb: 8
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan, Ömer Faruk Sorak
Konu: Kasabanın deli oğlanı Emin, çevresindeki tüm insanlara her türlü işte yardım eden ve herkesin sevdiği bir adamdır. Televizyonun henüz yeni yeni Anadolu’ya yayılmaya başladığı bu dönemde köy halkı dönemin en büyük icadıyla tanışmaya hazırlanmaktadır. Televizyona dair çeşitli beklentiler vardır. Mekanik işlerle uğraşmayı seven Emin de televizyonun nasıl bir buluş olduğunu merak etmektedir. Televizyon kasabaya gelirken, beraberinde birçok şey de getirecektir…


Aile Arasında (2017)

IMDb: 7,8
Yönetmen: Ozan Açıktan
Konu: Fikret ve Solmaz’ın 21 yıllık ilişkileri aynı gün sona erer ve ikili birbiriyle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, ailesi hakkında yalan söylediği Adanalı erkek arkadaşı Emirhan ile evlenmek istemektedir. Fikret’e Solmaz’ın emniyet müdürü babası rolünü yapması teklif edilir. Aile arasında yapılması düşünülen düğün, damadın ailesinin isteğiyle büyür. Fikret, hayatının rolünü canlandırmak durumunda kalır.


Ölümlü Dünya (2018)

IMDb: 7,7
Yönetmen: Ali Atay
Konu: Uluslararası bir kiralık suç çetesinin Türkiye’deki işlerini halleden bir ailenin aynı suç çetesiyle ters düşmesiyle birlikte onlardan kaçarken ki kara komik hikâyeleri sizi bekliyor.


Pek Yakında (2014)

IMDb: 7,5
Yönetmen: Cem Yılmaz
Konu: Korsan DVD’cilikten kazandığı para gibi, hayatı da en kolayından yakaladığını zanneden Zafer, karısı Arzu’nun ayrılık isteğiyle ilk kez zora düşer. Kocasının illegal serüvenlerinden sıkılıp boşanma kararı alan Arzu, evlendikten sonra dizi oyunculuğu kariyerini noktalamış, beyaz perde hayallerininse üzerini örtmüştür. Dağılmak üzere olan ailesini bir arada tutmak isteyen Zafer, yıllar önce figüranlıkla noktalanan sinema kariyerine yapımcı olarak geri dönmeye karar verir. “Şahikalar – Kötülüğün Sonu” adındaki filmin yapımcılığını gizliden gizliye yürüterek, hem kanunsuz işleri bıraktığını ispatlamak ister, hem de evlilikleri uğruna vazgeçtiği hayallerini Arzu’ya geri vermeye çabalar.


Bana Masal Anlatma (2015)

IMDb: 7,5
Yönetmen: Burak Aksak
Konu: Delikanlı, kalbi iyilikle dolu, kızlar konusunda şeytanın bacağını kıramamış, çekingen dolmuş şoförü Rıza, doğup büyüdüğü mahallede, esnafın ve mahallelinin göz bebeği olan bir gençtir. Bir gün Rıza’ya bildiği her şeyi unutturup ezber bozduran Ayperi hayatına girer. Sıradan bir mahallede, eskimeyen dostlukların kanatları altındaki iki gencin hikâyesi.


Kelebekler (2018)

IMDb: 7,5
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Konu: Bir Türk köyünde, ne birbirlerini ne de geç babaları hakkında hiçbir şey bilmeyen üç kardeş, cesedini gömmek için bekler. Babaları ve birbirleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye başladıkça, kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlarlar.


Organize İşler (2005)

IMDb: 7,4
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Konu: Organize İşler, Yılmaz Erdoğan’ın 2005 yılında hem yönetip hem de baş rolünü oynadığı İstanbul’da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı aksiyon, komedi filmidir.


İftarlık Gazoz (2016)

IMDb: 7,4
Yönetmen: Yüksel Aksu
Konu: 70’li yılların başında bir Ege kasabasında ailesi ile beraber yaşayan Âdem zeki ve başarılı bir öğrencidir. 5. sınıfı bitirir bitirmez yaz tatilini iyi değerlendirmek için ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zar zor izin alan Âdem gazozcu çırağı olarak Cibar Kemal’in yanında çalışmaya başlar. Ramazan ayının ilk günleridir Âdem camide oruç hakkında vaaz eden hocanın dediklerinden etkilenir ve oruç tutmaya karar verir. Küçük yaşta olduğu için ailesi bu duruma izin vermez o da ailesinden gizli oruç tutmaya başlar. Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak Âdem’i çok yormuştur. Susuzluk ve açlık yüzünden seraplar görmeye başlar. Âdem’in yaşadığı bu sorunlar onu bir maceranın içine sürükler.


Arif V 216 (2018)

IMDb: 7,2
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Konu: Gora’dan Dünya’ya dönen Arif, sakin bir hayat sürmektedir. Robot 216, beklenmedik bir anda Dünya’ya gelir ve Arif’e insan gibi yaşamak istediğini söyler. Mahalle sakinleri uzaylı istemedikleri için Arif ve 216, zaman makinesiyle 1969 yılına gider.


Aykut Enişte (2019)

IMDb: 7,1
Yönetmen: Onur Bilgetay
Konu: Aykut Enişte, yalnızlığından şikâyetçi olan ve aile özlemi çeken bir adam olan Aykut, evlenip yuva kurmanın hayali ile yaşayan genç bir adamdır. Sevgili Nurhan ile hayallerini gerçekleştirmeye adım adım yaklaşan Aykut, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Düğüne bir hafta kala dükkânına hırsız giren Aykut, tüm birikimini kaybeder. Dükkâna bakmak için sigortadan gelen Gülşah’ın, Aykut’tan küçük bir iyilik istemesi herkesin hayatının değişmesine neden olacaktır…


Düğün Dernek (2013)

IMDb: 7,1
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Konu: Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail’in oğlu Tarık bir gün yurt dışından çıkagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altındaki esas neden çabuk ortaya çıkar: Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya’da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir! Kendisinin olurunu almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlı olan İsmail, alelacele bir düğün telaşına girer…


Kara Bela (2015)

IMDb: 6,9
Yönetmen: Burak Aksak
Konu: Hayatı hep başkalarının kurallarına göre yaşamış olan Kudret’in düzeni sürpriz olaylarla altüst olur. Hayata karşı bocaladığı bir anda gördüğü rüyayı ciddiye alır ve çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e yola çıkar. Filmin bundan sonrası bir yol filmi klasiğine dönüşür. Yolda istemeden de olsa yeni arkadaşlar edinir. Kudret ve yol arkadaşları, bu uzun ve zorlu yolculuğun sonunda hem dostluğun önemini keşfedecekler, hem de kuralsız yaşanan bir maceranın keyfini süreceklerdir.


Vizontele Tuuba (2003)

IMDb: 6,5
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Konu: İlk filmde yaşanan olayların ardından altı sene geçmiştir. Ülke 1980’lerin politik kargaşasıyla yüzleşirken siyasetin uzağında kalan, apolitik bir köy, olanlardan haberdar değildir. Batıdan sürülen bir öğretmen köye gelirken, beraberinde de farklı politik ideolojileri getirecektir. Öğretmenin kızı olan Tuba ise, Emin’in duygusal dünyasını titreştirecektir. Televizyonun getirilerini zorlukla sindirebilen bir köy, kendisine yabancı olan farklı düşünsel dünyaları da kabullenebilecek midir?


Düğün Dernek 2: Sünnet (2015)

IMDb: 6,5
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Konu: İlk filmde oğlunun düğününü yapan İsmail bu kez torununun sünnet düğünü için kolları sıvarken ekip tekrar bir araya gelir ve işler iyice karışır!


Karakomik Filmler (2019)

IMDb: 6,4
Yönetmen: Cem Yılmaz
Konu: Karakomik Filmler, Cem Yılmaz’ın iki film birden konseptli, 2 Arada ve Kaçamak isimli iki orta metrajdan oluşan Türk yapımı komedi filmleri. 2 Arada filminde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ozan Güven, Cem Davran, Cemre Ebuzziya ve Uraz Kaygılaroğlu gibi oyuncular yer alırken, Kaçamak filminde ise Cem Yılmaz ve Zafer Algöz ile birlikte Özkan Uğur, Necip Memili, Nilperi Şahinkaya gibi oyuncular yer almaktadır.


Olanlar Oldu (2017)

IMDb: 6,3
Yönetmen: Hakan Algül
Konu: Zafer ve annesi Döndü Hanım Ege’nin bir kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. Yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli Mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer. Bu esnada mütevazı teknesinin sorunlarıyla boğuşan Zafer’in yaptığı mavi turda olanlar olur…


Ailecek Şaşkınız (2018)

IMDb: 6,3
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Konu: Babasının şirketinin başına geçerek CEO’luk görevini üstlenen Ferhat şımarık bir adamdır. Hala çocuksu yapısıyla dikkat çeken Ferhat’ın sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan’dır. İkili çalışanlarına pek de nazik davranmamaktadır. Günün birinde şirket çalışanlarına yemek servisi için gittikleri bir restoranda, restoran sahibiyle dostluk kurarlar. Restoran sahibinin kızı Elif’e gönlünü kaptıran Ferhat, deliler gibi âşık olur. Ancak Elif narin ve saf bir genç kız değildir. Özel eğitimler ve üstün hizmetlerle dolu kariyeri, sert karakteri ve kıvrak zekâsı, Ferhat’ı bir hayli zorlayacaktır…


Hedefim Sensin (2018)

IMDb: 6,2
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Konu: Çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan bir gün konuşmaması gereken bir yerde ve zamanda kendisini tutamaz ve başına büyük bir dert alarak İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. Artık onun yeni yuvası ilk defa ayak bastığı Gökçeada olur. Burası Zekeriya’nın hayatı için adeta bir dönüm noktası olur. Gökçeada’ya gelmesi ile hayatı değişen sadece Zekeriya değildir. Onun gelişi ile birlikte Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın hayatı da bambaşka bir hal alacaktır…


Organize İşler: Sazan Sarmalı (2019)

IMDb: 6
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Konu: Yılmaz Erdoğan’ın 2019 yılında hem yönetip hem de başrolünü oynadığı İstanbul’da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı aksiyon ve komedi filmidir. Başlangıçta vizyon tarihi 4 Ocak 2019 olarak belirlenen film 1 Şubat’ta vizyona girdi. 15 Şubat’tan itibaren de Netflix’te yayımlanmaya başladı.


Yok Artık (2015)

IMDb: 5,8
Yönetmen: Caner Özyurtlu
Konu: Filmde Fikret (Erkan Kolçak Köstendil) adlı bir taksicinin yaşadığı olaylar birbirinden bağımsız bir şekilde anlatılmaktadır.


Tatlım Tatlım (2017)

IMDb: 5,7
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Konu: Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve Demet Akbağ ile senelerce kapalı gişe oynadıkları Haybeden Gerçeküstü Aşk’ın film uyarlaması olan filmde aynı partide tanışan 4 ayrı çift üzerinden bir ilişkinin başlangıcından sonuna kadarki süreçler komik bir dille ele alınıyor.


Küçük Esnaf (2016)

IMDb: 5,6
Yönetmen: Bedran Güzel
Konu: Kendi halinde yaşayan küçük esnaf mafyaya bulaşırsa ne olur? Babasının mafyadan aldığı borç para vefatından sonra miras olarak oğlu Berhudar’a kalır. Parayı toparlamaya çalışırken hesaplanmayan olayların arkası kesilmez. Mafyadan kurtulmaya çalışan mahallemizin çilingiri Berhudar’ın peşine düşen film, aşktan, aileden ve arkadaşlıktan bahseden unutulmayacak bir komediye dönüşüyor.


Şansımı Seveyim (2017)

IMDb: 5
Yönetmen: Ender Mihlar
Konu: Sebahattin, çevresi tarafından şanssız biri oluşuyla tanınır. Bir gün büyüdüğü mahalleye geri dönmeye karar veren Sebahattin, mahalleliyi telaşa sokar. Mahalleye döndükten sonra Yaprak’la tanışır ve şansının artık döndüğüne inanır. Ancak bir sorun vardır, Yaprak yıllar önce ahını aldığı Durmuş’un kız kardeşi çıkar. Yaprak, Sebahattin’i tek bir şekilde kabul eder; o da Sebahattin’in kendisini Durmuş’a affettirmesidir.


Görevimiz Tatil (2018)

IMDb: 4,8
Yönetmen: Murat Şeker
Konu: Görevimiz Tatil, yıllardır tatile gitmemiş bir ailenin Ege’de bir köye doğru yola çıkışlarını ve bu yolculukta yaşadıkları maceraları konu ediniyor.


İlginizi çekebilir: Netflix en iyi Türk filmleri listesi için tıklayınız

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Lucy: İnsan beyninin yüzde 10’unu mu kullanıyor?

Sinema ve mahremiyet ilişkisi: Yıldızlar sistemi ile sinemanın mahremiyet sınırları nasıl değişti?