En çok izlenen filmler: 2019’da izleyici sayısını 1 milyonun altına düşürmemeyi başarmış 13 film!

2019 yılında en çok izlenen filmler listesini derledik. Vizyona girdikleri günden beri en çok izlenen filmler nelerdi? En fazla hasılatı hangi film yaptı? İşte 2019 yılında izleyici sayısını 1 milyonun altına düşürmemeyi başarmış 13 film!

2019 yılında en çok izlenen filmler

7. Koğuştaki Mucize

Seyirci: 5.305.558
Hasılat: 89.491.978 TL
Tür: Dram
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Ülke: Türkiye

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zekâ yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo (Aras Bulut İynemli) görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın (Nisa Sofiya Aksongur) tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?

7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi İçin Tıklayınız


Recep İvedik 6

Seyirci: 3.965.714
Hasılat: 67.433.986 TL
Tür: Komedi
Yönetmen: Togan Gökbahar
Ülke: Türkiye

Recep İvedik 6, Çamaşırhane Film imzalı, Togan Gökbakar’ın yönettiği ve senaryosunu Şahan Gökbakar ile birlikte yazdığı, Başrollerinde Şahan Gökbakar ve Nurullah Çelebi’nin yer aldığı Türk komedi filmi. Recep İvedik film serisinin altıncı filmidir.

Şahan Gökbahar’ın Tüm Filmleri İçin Tıklayınız


Organize İşler: Sazan Sarmalı

Seyirci: 3.537.429
Hasılat: 54.842.530 TL
Tür: Aksiyon, Komedi
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Ülke: Türkiye

Organize İşler Sazan Sarmalı, Yılmaz Erdoğan’ın 2019 yılında hem yönetip hem de başrolünü oynadığı İstanbul’da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı aksiyon-komedi filmidir. Başlangıçta vizyon tarihi 4 Ocak 2019 olarak belirlenen film 1 Şubat’ta vizyona girdi.

Organize İşler: Sazan Sarmalı Film İncelemesi İçin Tıklayınız


Avengers: Endgame

Seyirci: 2.480.284
Hasılat: 44.824.606 TL
Tür: Fantastik, Bilim Kurgu
Yönetmen: Russo Biraderler, Joe Russo
Ülke: ABD

Avengers: Endgame, Marvel Comics’in İntikamcılar adlı süper kahraman grubundan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ABD süper kahraman filmi. 2018 yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminin devamı niteliğinde olup yirmi ikinci Marvel Sinematik Evreni filmidir.

Avengers: Endgame Film İncelemesi İçin Tıklayınız


Kral Şakir Korsanlar Diyarı

Seyirci: 2.107.417
Hasılat: 34.297.160 TL
Tür: Animasyon
Yönetmen: Haluk Can Dizdaroğlu, Berk Tokay
Ülke: Türkiye

Kral Şakir “Korsanlar Diyarı”, şehre yaklaşmak üzere olan tarih öncesine ait yaratığı durdurmak için zorlu bir maceraya atılan Şakir ve ailesinin hikâyesini konu ediyor. Şehir büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Okyanusun en derin yerinden çıkan, tarih öncesine ait dev bir yaratık, şehre gelmek üzeredir.


Joker

Seyirci: 1.869.193
Hasılat: 36.801.676 TL
Tür: Dram, Gerilim
Yönetmen: Todd Phillips
Ülke: ABD

Joker, aynı isimdeki DC Comics karakterine dayanan, Todd Phillips’in yönettiği, başrollerini Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz’ın paylaştığı Amerikan psikolojik gerilim filmidir. 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü kazanmıştır.


Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Seyirci: 1.694.781
Hasılat: 29.260.123 TL
Tür: Dram, Spor
Yönetmen: Hilal Saral, Özer Feyzioğlu
Ülke: Türkiye

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun yaptığı, senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı, Biyografik ve dram türündeki Türk Sinema filmi. Film, Cep Herkülü lakaplı Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatmaktadır.


Mucize 2 Aşk

Seyirci: 1.579.419
Hasılat: 27.804.647 TL
Tür: Dram
Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Ülke: Türkiye

Mucize 2: Aşk, yönetmen ve senaristliğini Mahsun Kırmızıgül’ın gerçekleştirdiği sinema filmidir.


Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw

Seyirci: 1.446.121
Hasılat: 26.353.284 TL
Tür: Gizem Aksiyon
Yönetmen: David Leitch
Ülke: ABD

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw David Leitch tarafından yönetilen ve Chris Morgan tarafından yazılmış olan Başrollerde Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Vanessa Kirby ve Helen Mirren’in yer aldığı, Aksiyon, Komedi ve Macera türünde olan 2019 Amerikan yapımı bir spin-off filmidir.


Karlar Ülkesi II

Seyirci: 1.278.176
Hasılat: 22.643.111 TL
Tür: Animasyon
Yönetmen: Jennifer Lee, Chris Buck
Ülke: ABD

Frozen 2 olarak da bilinen Frozen II, Walt Disney Animation Studios tarafından üretilen 2019 Amerikan 3D bilgisayar animasyonlu bir müzikal fantastik film.


Can Dostlar

Seyirci: 1.218.809
Hasılat: 15.749.173 TL
Tür: Komedi, Aile
Yönetmen: Tuğçe Soysop
Ülke: Türkiye

Eskiden sık sık bir araya gelip sokakta gönüllerince eğlenen mahallenin çocukları, son zamanlarda başlarını telefonlarından kaldırmaz olmuşlardır. Mahalleye yeni gelen çocukların da ısrarlarıyla, artık telefonlarını bir kenara bırakıp, sokakların tadını çıkarmaya, parklarda oynamaya karar verirler. Ancak aşmaları gereken büyük bir sorun vardır. Parkın bitişiğinde oturan Kötü Kazım, parka oynamaya gelen herkesin korkulu rüyası olmuştur. Parkı, büyük bir sır saklayan Kazım’dan geri almaya çalışan çocuklar, bir olup zorlu bir mücadeleye atılır.


Bizim İçin Şampiyon

Seyirci: 2.568.572
Hasılat: 34.151.594 TL
Tür: Dram, Spor
Yönetmen: Ahmet Katıksız
Ülke: Türkiye

Bizim İçin Şampiyon, Ahmet Katıksız’ın 2018 yılında yönettiği ve Serkan Yörük ile birlikte senaryosunu yazdığı dram ve biyografik Türk Sinema filmi. Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın gerçek hikayesi anlatılmaktadır.

Bizim İçin Şampiyon Film İncelemesi İçin Tıklayınız


Captain Marvel

Seyirci: 1.081.073
Hasılat: 19.425.825 TL
Tür: Fantastik, Bilim Kurgu
Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck
Ülke: ABD

Captain Marvel, Marvel Comics karakteri Carol Danvers’tan uyarlanan 2019 yapımı Amerikan süper kahraman filmidir. Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ve Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılan film, Marvel Sinematik Evreni kapsamındaki yirmi birinci filmdir.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görkem Barındık tarafından oluşturuldu

1993 yılında Ankara’da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde ön lisans; Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı'nda “Dijitalleşen Medya ve Yarattığı Yeni Şiddet Alanı: Dijital Şiddet” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. Şu an hâlihazırda doktora eğitimi için hazırlanmaktadır. Hayatın sadece biyografik bilgilerin çoğalması için yaşanan anlardan ve kariyer için oluşturulan öz geçmişlerden ibaret olmadığına inanır. Araştırır. Okur. Bıkar. Güler. Yazmayı sever, hayat hakkında kritik yapmayı da… Yemek yer, sevdikleri ile paylaşır. Özellikle de hayvanlar ile… Her zaman bir şeylerin arayışındadır ama neyin arayışında, kendisi de bilmez. Aykırıdır. Öyle biridir işte…

Atiye: Netflix’in ikinci Türk orijinal dizisi

Janset ile röportaj