in ,

Olmuş bu.Olmuş bu. Bayıldım!Bayıldım!

Barney Stinson: Bir Neil Patrick Harris efsanesi

Barney Stinson: Neil Patrick Harris’in efsanevileştirdiği, takım elbiselerine olan aşkıyla unutamadığımız, sempatik ve bir o kadar da yakışıklı bir karakter

İlk bölüm yayınına 19 Eylül 2005’te merhaba diyen ve toplamda 9 sezon sürerek 31 Mart 2014’te ekranlara veda eden, gönül tahtımızın sahibi How I Met Your Mother dizisini çok özledik! Dizinin başrolleri arasında Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders gibi isimler var. Dizinin yapımcılığını ise Carter Bays ve Craig Thomas ikilisi üstleniyor.

How I Met Your Mother

Hangimiz, I Met Your Mother’ı özlediğimizi hissettiğimizde aklımızdan geçen bir bölümünü açıp izlemiyoruz ki?

Bir ara, “2. Sezon 5. Bölüm” gibi ya da “5. Sezon 8. Bölüm” diye aklıma düşen, ortadan bir bölümden başlamaktansa en sevdiğim bölümleri izledikten sonra not alıp daha sonrasında diziyi izleyeceğimde “Hangi bölümü izlesem?”e düşmeden not aldıklarım arasından bölümleri izlemeye karar vermiştim. Ta ki neredeyse tüm bölümleri not aldığımı fark edene kadar! Sonra mı? Sonra not almayı bıraktım. Hatta yazıya başlamadan açtım bir bölüm daha izledim vallahi! Bu nedenle replikleri kolay hatırlıyor olmanın yeri bende bir başkadır. Eminim aramızda How I Met Your Mother’ı izleyip de bu durumda olmayanımız yoktur efendim!

How I Met Your Mother

Bir de unutmadan, internette rast geldiğim “How I met Your Mother mı?”, “Friends mi?” çekişmesine ucundan kıyısından değinmek gerekirse; Friends daha eski bir yapım olmasından kaynaklı, gönüllerde yerini daha önceden hazır edişiyle öne çıkıyor belki de. Kendi adıma bahsedecek olursam ikisinin de yeri izleyicisinde bambaşka. Ben bu karşılaştırma konusunda nötr kaldığımı bildirmek istiyorum. “E öyleyse niye açtın ki bu tartışmayı?” diyenleriniz de olabilir, kabulümdür. Şu an bu yazı için öyle bir karşılaştırma olursa diye yine de fikrimi belirtmek istedim. Evet, bu karşılaştırmaya gidilmesini istemeden sizlere hemen How I Met Your Mother dizisinden bahsedelim diyorum…

How I Met Your Mother

Tümüyle How I Met Your Mother’a olan hasretle bezendi bu yazı…

Bu yazıyı da sadece Barney’e olan özlemimle yazdım desem Ted, Lily, Marshall, Robin’e ve dizide yer alan daha nicelerine haksızlık olur! Tümüyle How I Met Your Mother’a olan hasretle bezendi bu yazı…

Kim bilir, bir gün Ted Mosby klasiklerinden de bahsederken hüzünleniriz… Bilirsiniz, “Ted Mosby: Architect’’. Robin’in “Let’s go to the Mall’’u ile kendimize gelir ve kendimizi Lily ve Marshall’ın ilişkisinin içerisinde buluveririz belki… Olmaz mı? Bence olur! Ne dersiniz?

Ama ben bugün için, Neil Patrick Harris’in efsanevileştirdiği, takım elbiselerine olan aşkıyla unutamadığımız, sempatik ve bir o kadar da yakışıklı bir karakter ile biraz hasret gidermeye başlayalım diyorum: Barney Stinson!

Neil Patrick Harris

Barney bizleri kimi zaman ağlattı, kimi zaman güldürdü. Şen şakrak tavırları, unutulmaz replikleri ile kalbimizi fethetti. Hatırlarsınız, Barney’in Ted’i tanıştırmak için kullandığı repliklerden biridir: “Haaave you met Ted?” Peki, aramızda Barney’i tanımadan bu yazıya tıklayanımız var mı? Eğer öyle ise doğru yerdesiniz. Artık Barney Stinson’u tanıyacağınız için kesinlikle çok şanslısınız. Eh elimizden geldiğince diyelim…

Barney Stinson

Barney Stinson ve takım elbiseleri!

Takım elbisesinden bahsedilince çoğumuzun aklına o gelir. Barney’i onlarsız çok nadir görürüz. Çünkü takım elbiseleri onun her şeyi!

Bu arada bir yerde okumuştum; Barney Stinson, dizi boyunca yani toplamda 208 bölüm boyunca yalnızca 12 kez, takım elbisesi olmadan ekranlarda görülmüş. Okuduğumu özellikle belirtmek istiyorum, çünkü bilginin kesinliğinden emin olmamakla birlikte paylaşmak istedim.

E ama bu kravatı hatırlamasak olmaz: “DUCKY TIE”

Barney Stinson

Kankalar ekran başına!

Barney tarafından hazırlanan THE BRO-CODE’u hangimiz unutabiliriz ki…

Barney Stinson

Çapkınlığının ete kemiğe bürünmüş hali: “PLAYBOOK”

Peçeteleri hazırlayın. Playbook denilince doğal olarak The Robin gelir akıllara… Ah Barney! Ne yapsak ne etsek aklımızdan çıkmaz bu. The Robin demişken, Robin 101’i de hatırladık değil mi… Ah! Çok duygulandık…

Barney Stinson

Lemon Law

Barney’in bir buluşmayı bitirip bitirmeyeceğine beş dakika içinde karar vermesidir…

Barney Stinson

“Oh, P.L.E.A.S.E!’’ : Merak ettik ama merakımızı giderdik!

Barney Stinson

“Tanrım? Benim, Barney. N’aber?’’

Barney Stinson

Barney Stinson ve “High-Five’’ları!

Ve o ses tonu kulağımızda canlanır…

Barney Stinson

Tokat İddiası’ndan bahsetmeden geçmek olmaz!

Barney Stinson

Kendi teorileri de vardır…

Barney Stinson

E duygusallığa da yer var tabii:

Barney’e dair en unutulmaz sahneden de bahsetmek gerek! Unutursak kalbimiz kurusun, çok ağladık: “Sen, hayatımın aşkısın. Sahip olduğum her şey ve tüm benliğim sonsuza kadar senindir.”

Barney Stinson

Barney Stinson gibi bir efsaneyle bizi buluşturduğun ve kalbimize kazıdığın her sahne için teşekkürler Neil Patrick Harris! Benim için bu efsanevi! Karakteri hatırlaması da yazıya dökmesi de çok güzeldi. Kendi özlemimi giderirken, sizlere de aktarmak istedim. Dilerim, okurken de sizlere aynı hissi yansıtmayı başarabilmişimdir. Hadi! Bir bölüm How I Met Your Mother açıp izlemeye ne dersiniz? Ayırdığınız zaman için teşekkürler!

Barney Stinson

Son söz yine Barney’den…

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.

Üzüldüğüm zaman, üzülmeyi bırakıp onun yerine muhteşem olacağım.

İçerik hakkında ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Elif Odabaşı tarafından oluşturuldu

1997 yılında Bursa’da doğdum. Şu an KTO Karatay Üniversitesi, Odyoloji bölümü öğrencisiyim. Yeni şeyler öğrenmeyi, gezip görmeyi, sevdiklerimle vakit geçirmeyi ve yazmayı çok severim. Bütün bunları yaparken kahve bana kesinlikle eşlik ediyordur. Bir de kedileri severim. Çok! Kedileri ne kadar çok sevdiğimi, yazı yazmaya ve kahveye olan düşkünlüğümü biliyorsanız beni tanımaya başlamışsınız demektir. Hayatta yapmak istediğim daha çok şey var, tabii hayat izin verirse. İyi okumalar!

En iyi zombi dizileri

BluTV ve ilk orijinal dizisi: Masum